Intro image

Instagram for students!

Nikola Brokešová | 29.08.2018

Sociální síť Instagram je jednou z těch nejpopulárnějších a tak není divu, že se snaží vyjít vstříc všem.
Nyní si na své přijdou i studenti.

 Poprvé s touto myšlenkou přišel před více jak deseti lety Facebook, původně totiž byla sociální síť omezena jen pro studenty Harvardské univerzity, pod doménou thefacebook.com, nakonec byl ale přístup umožněn pro všechny studenty s univerzitní mailovou adresou. V Česku se první připojila Masarykova univerzita.

Instagram

 Instagram, jako seznamka pro studenty?

 Proč ne?! Původní záměr Facebooku byl spojit všechny vysokošlkolské studenty a tímto směrem se nyní vydá i Instagram. V současné době se testuje nová kolejní komunitní funkce, která pomůže

Spojit se s dalšími studenty. Podle CNBC Instagram nyní v současné době testuje tuto novou funkci s vybranou skupinou uživatelů.

Mohlo by jim to zejména pomoci při získávání informací v oblasti  studia, nebo jako pomoc při přijímacích zkouškách, ovšem nevylučuje se, že se tato funkce stane novým nástrojem seznamky.

V praxi by to vypadalo podobně jako před lety přihlášení k webu Spoluzaci.cz. Uživatelé se nejdříve připojí k dané vysoké škole a uvedou absolventský rok, tyto informace pak budou přidány na jeho profil.  Následně pak pro ně bude jednoduché vyhledat si studenty z jednotlivých ročníků, aby se seznámili, či získali od nich potřebné informace o studiu.

 Vysokoškolští studenti jsou navíc pro Instagram největší demografickou skupinou, vše by tedy dávalo smysl.

 

 Knihy na Instagramu!

 Instagram Stories umožňuje uživatelům sdílet krátké video záznamy a fotografie, které jsou nahrány do služby až 24 hodin, ta má momentálně už více než 400 milionů uživatelů denně, což je dvakrát více než funkce Snapchat, která inspirovala jeho vytvoření.

 Zatímco Instastories nabírá na popularitě, klasická literatura je postupně pro nezájem vyřazována z knihoven. S nápadem, jak spojit tyto dvě věci dohromady a dostat se tak i do rukou současné náctileté generace přišla veřejná knihovna v New Yorku, která se spojila s agenturou Mother. Ta přetváří klasické literární díla do digitalizované podoby, ilustrované různými vizuálními umělci a vkládá je jako instagramové příběhy, tedy takzvané instastories.

 Pokud chcete zabránit příliš rychlému vymizení každé stránky (klasické pětisekundové intervaly), položte palec v pravé dolní části obrazovky, tím stránku přidržíte.

 Alice .   text

Prvním vydaným dílem je Alenka v říši divů od Levise Carolla, které již teď můžete najít na profilu @nypl (The New York Public Library). Doplněné jsou o animace známého designéra Magoze. V příštích měsících takto vyjde například Žlutá tapeta od Charlotte Perkins Gilmanové nebo povídka Proměna od Franze Kafky. Kniha pak bude uložena, takže si ji můžete kdykoliv později přečíst.

 Tento krok by tak nyní mohl nalézt způsob, aby lidé našli znovu cestu ke klasice.

Novější články Zpět na přehled článků Starší články

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Digital